טיפון

טיפון

TIFFON

מסופר על בחור נורווגי בשם סוור בארסטאד שהגיע בגיל 20 לבקר את דודו שעבד בבית הקוניאק המפורסם "ביסקוויט".

בעת הביקור פגש סוור את מי שתהיה אישתו – אדית רוסקאו, ביתו של מדיק טיפון, מייסד בית הקוניאק "טיפון". סוור ואדית התחתנו ב-1913 ושש שנים לאחר מכן לקחו על עצמם את ניהול בית הקוניאק, וביחד הפכו את החברה ליצרנית הקוניאק המשפחתית הגדולה ביותר במחוז. במהלך השנים רכשו אדית וסוור את האחוזה המפוארת "שאטו דה טריאק" (CHÂTEAU DE TRIAC). השאטו משמש כביתה של משפחת בארסטאד גם היום. הטירה ממוקמת בלב מחוז קוניאק והיא כוללת 40 דונם של כרמים באזור הפינס-בויס (FINS BOIS).

מאה וחמישים שנים לאחר שהקים מדיק טיפון את בית הקוניאק ותשעים שנים לאחר שסוור לקח את המושכות בהנהגת המותג, הקוניאק ממשיך את מסורת הייצור בהתאם לחוקים ולמסורת המשפחתית. משפחת בראסטאד על דורותיה עדיין אחראית על כל תהליך ייצור הקוניאק שלה – בחירת הכרמים, הבציר, ייצור היין, זיקוק הקוניאק וכמובן – יישון הנוזל הזהוב והאציל למשך זמן בחדרי יישון לחים הנמצאים על נהר השראנט החוצה את ליבו של מחוז קוניאק.

המאסטר בלנדר, ריצ'רד בראסטד, יחד עם אחיו אנטואן ובן דודו יאן, מחזיקים בכ-13,000 חביות קוניאק משנים שונות וכרמים רבים, מה שנותן לטיפון את היכולת לקבע טעם מושלם למשך שנים. למשל אם ריצ'רד מרגיש שתחושת הווניל בערבוב ה VSOP האחרון שלו היא נמוכה מעט הוא עשוי להתחקות אחר חבית בת 15 שבה מיושן קוניאק מאזור הפטיט שמפיין בה יודע ריצ'רד יש גוון מובהק של ווניל, ובכך לאזן את הVSOP שלו לחלוטין.

טיפון קוניאק - לוגו
טיפון VS

טיפון VS

TIFFON VS
טיפון VSOP

טיפון VSOP

TIFFON VSOP