כרמליטן

כרמליטן

KARMELITEN

כרמליטן הינה מבשלת בירה בווארית, גרמנית,  שמייצרת בירות בהתאם לחוק טוהר הבירה הבווארי[1], כפי שעשו במנזרי בוואריה עוד במאה ה- 16. כל זאת, תוך שילוב טכנולוגיות מודרניות ועל פי כל התקנים של המאה ה- 21.

[1] חוק טוהר הבירה הבווארית – נחקק בשנת 1516, ע"י וויליאם הרביעי, דוכס בוואריה, שקבע כי מרכיבי הבירה יכילו מים, לתת-שעורה וכשות בלבד. לאחר מספר שנים נוספו לרשימה זו: חיטה, כוסברה ועלי דפנה. בתקופה המודרנית נוספו אף שמרים לחוק זה, לאחר גילוי תפקידם הקריטי בתסיסה. החוק אסר לבשל או לייבא בירה המכילה מרכיבים שאינם ברשימה. נחשב עד היום לחוק הגנת הצרכן הראשון בעולם.

במנזרי אירופה ובוואריה בתוכם, בירה נחשבה כ'לחם נוזלי': משקה ששימש לא רק להרוויית הצימאון, אלא גם כמזון של ממש, בעל ערכים תזונתיים חשובים. משקה שסיפק אנרגיה, ויטמינים ומינרלים, במשך כל השנה ובמיוחד בימי תענית, תקופות בהן אסור היה לצרוך בשר או אפילו דגים.

כרמליטן מיוצרת על פי אותה מסורת נזירים, שהקפידו על ייצור בירה באיכות קבועה. איכות שתבטיח שהבירה תספק עבורם את כל הרכיבים התזונתיים בצורה קבועה. כללי האיכות הקפדניים, והקשר שנוצר בין המסורת והאומנות ובין הטכנולוגיה המתפתחת יצרו מבשלה מודרנית, מהמובילות בבוואריה.

הנזירים משמשים מודל לחיקוי כאשר הקו המנחה של המבשלה נוצר על בסיס חתירה לאיכות בלתי מתפשרת בכל ההיבטים, שקובעים את הבסיס לחוויית שתיית הבירה. התוצאה, בירה באיכות הגבוהה ביותר.

מאז ימי בראשית ההתחייבות לשמחת החיים ולהנאות העולם הייתה המפתח לרווחתם של הנזירים. לפני מאות שנים הנזירים שמו דגש על איכות המזון ופיתחו מומחיות באומנות הבישול. מכאן, אין זה מפתיע כי הבירות שלהם ידועות בכל רחבי אירופה. בעקבותם התפתחה מסורת ארוכת שנים של שתיית משקאות ממנזרים.

 

בירה כרמליטן - לוגו
כרמליטן גולד

כרמליטן גולד

KARMELITEN KLOSTER GOLD
כרמליטן חיטה

כרמליטן חיטה

KARMELITEN KLOSTER WIEZEN HELL
כרמליטן חיטה מחוזקת

כרמליטן חיטה מחוזקת

KARMELITEN KARMENTINUS HELLER WEIZEN DOPPELBOCK