רומטה

רומטה

ROMATE

בסוף המאה ה- 18, הרחובות ההומים של חרז דה לה פרונטרה שבאנדלוסיה, ספרד, היו עדות להצלחת העסקים הרבים שהיו בה, שרובם ככולם היו מבוססים על יצוא היינות של האזור.

תעשיית היין המקומית ששגשגה מאוד בתקופה זו, משכה אליה אנשי עסקים ואנשי יין רבים. אחד מהם, חואן סנצ'ז דה לה טורה, ייסד בשנת 1781 את יקב "סנצ'ז רומטה הרמנוס". הבית הוא אחד מהבתים היחידים במחוז חרז, שעדיין נמצא בידיהם של צאצאי  בעליו המקוריים. בשנת 1887 החליט בן הדור הרביעי של הבית ליצור מהדורה מיוחדת של יינותיו עבור בני המשפחה וחברי החוג הקרוב שלה, וכך נוצר הבסיס למותג המפורסם ביותר של הבית: קרדנל מנדוזה סולרה גראן ריזרבה.

יינות הבית השונים של המשפחה זכו להערכת לקוחות ברחבי העולם, מבית הלורדים האנגלי ועד לוותיקן: בשנת 1909 זכה הבית בתואר "ספק בית הלורדים", ובשנת 1917 הוכר כספק הרשמי של הכס הקדוש, בוותיקן. כיום ממשיכים בני הדור העשירי של המשפחה לנהל את בית רומטה. הם מרחיבים את הפעילות שלו כמעט ללא הפסקה, מחדשים במוצרים ומותגים שונים והכול תוך מחויבות עמוקה למסורות הקדומות, לאדמה ולסביבה שלהם.

על מנת להבטיח שליטה מוחלטת באיכות המוצרים, היצרן, סנצ'ז רומטה, הוא לא רק הבעלים של כל הכרמים (שכולם בחרז, כמובן), אלא גם מחזיק באחד ממתקני הייצור המודרניים ביותר בכל האזור. הכרמים של המשפחה, אשר מוכרים כאזור גידול מוגן ע"י הממשלה ד'יסיגנסיון דה אוריג'ןDESIGNATION OF ORIGIN) D.O).

המתקן, על כל חלקיו השונים, ממוקם ביקב עצמו, ממש במרכז חרז. מרתפי הבית (בודגה) בנויים בצורה המסורתית, מצוידים בתקרות גבוהות, המאפשרות לשמור על טמפרטורות יציבות במשך כל השנה. רצפת המרתפים כולה מכוסה בחול, המאפשר שליטה על הלחות האופטימלית ליישון ארוך של ברנדי.

תהליך היישון של הברנדי והשרי מתבצע בחביות עץ אלון אמריקאי גדולות, בנות 500 ליטר, שממולאות עד כדי חמש שישיות, ומסודרות בשלוש עד ארבע קומות, לפי שיטת הסולרה*.

אחת לזמן מה, מועברת מנה קצובה מהיין לשורת החביות הבאה בתור, באמצעות כלי הקנואה המשמש להעברה עדינה. מהקריאדרה הראשונה עד הקריאדרה האחרונה. רק חלק מהברנדי מבוקבק ונמכר. המנה המעוברת בכל פרק זמן יכולה לנוע עד ל-30 אחוזים מכל חבית. מותנה בסוג הברנדי. הרעיון מאחורי שיטה זו, לעשות ממוצע של שנות החביות מהראשונה בקריאדרה עד האחרונה בקריאדרה וכך בעצם קובעים את שנת הברנדי או היין. לברנדי או שרי המיוצרים בשיטת הסולרה אין שנת יישון או שנת בציר. התאריכים על גבי החביות הגדולות מתייחסים לשנה שבה הונחה החבית הראשונה לפי שיטת הסולרה.

 

*שיטת הסולרה, (מהמילה מדף) ברנדי חדש נוסף לחביות ברנדי המסודרות זו על גבי זו בצורת פירמידה. כל שורת חביות קרויה קריאדרה.
רומטה - לוגו
קרדנל מנדוזה - לוגו
קרדנל מנדוזה

קרדנל מנדוזה

CARDENAL MENDOZA
רומטה רזרבה אספסיאל 'דוקסה' פדרו חימנז

רומטה רזרבה אספסיאל 'דוקסה' פדרו חימנז

Romate Reserva Especial 'Duquesa' Pedro Ximenez
רומטה רזרבה אספסיאל 'מריסמניו' פינו

רומטה רזרבה אספסיאל 'מריסמניו' פינו

Romate Reserva Especial 'Marismeno' Fino
ברנדי רומטה

ברנדי רומטה

ROMATE BRANDY
קרדנל מנדוזה נון פלוס אולטרה

קרדנל מנדוזה נון פלוס אולטרה

CARDENAL MENDOZA NON PLUS ULTRA
קרדנל מנדוזה קרטה ריאל

קרדנל מנדוזה קרטה ריאל

CARDENAL MENDOZA CARTA REAL
קרדנל מנדוזה דה לוחו

קרדנל מנדוזה דה לוחו

CARDENAL MENDOZA DE LUJO